Jak zapisać w CV przerwę w pracy?
Niektóre osoby decydują się na przerwy w swoim życiu zawodowym. Robią to po to, żeby odpocząć, nabrać sił, zwiedzać świat, ustabilizować swoje życie prywatne, wyleczyć się z poważnych chorób czy po prostu by zdobyć nowe kwalifikacje. Jak takie przerwy zapisywać w życiorysie?
Przerwa w CV, w szczególności taka dłuższa, zazwyczaj wygląda bardzo niekorzystnie. Jeżeli pracowałeś jako serwisant, a następnie zrobiłeś sobie bardzo długi urlop, np. roczny, a teraz poszukujesz nowego stanowiska, zapewne zastanawiasz się w jaki sposób stworzyć życiorys, aby zaciekawił, a tym bardziej nie zaniepokoił potencjalnego pracodawcy. Przekonaj się, w jaki sposób zrobić to dobrze.
Luka w CV
Przerwy w pracy mogą wynikać z wielu różnych sytuacji. Nie zawsze jest to zależne od konkretnego pracownika. Kiedy tworzysz swoje nowe, odświeżone CV, skup się na tym, żeby zawrzeć w nim wszystkie najważniejsze informacje o swoim życiu zawodowym. Skup się na doświadczeniu, wykształceniu, a także posiadanych kwalifikacjach.
Jeżeli miałeś, np. roczną przerwę w pracy, po prostu pomiń ten okres w swoim życiorysie. To na pewno zostanie zauważone, jednak potencjalny pracodawca zapyta o szczegóły w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej. Przygotuj się na to. Opowiedz rekruterowi o tym, dlaczego postanowiłeś wziąć dłuższe wolne w pracy. Jeżeli w tym czasie poszerzałeś swoje kompetencje, na pewno zostanie to docenione przez przełożonych. Z kolei kwestie zdrowotne i rodzinne pozostają w sferze prywatnej, dlatego nikt nie powinien zagłębiać się w ten temat.
Zostaw komentarz
Zostaw komentarz