Konsumpcjonizm kontra ekologia
Przyzwyczajenie do wyrzucania produktów z usterką odchodzi do lamusa. Obecnie modne i na czasie jest odnawianie, naprawianie, nadawanie rzeczom drugiego życia. Jeżeli można coś naprawić, po co byłoby to wyrzucać? Utylizacja sprzętów, które można spożytkować ponownie stała się kosztowna, co za tym idzie konsumpcjonizm wyhamował na rzecz jakości kupowanych produktów.
Po zachłyśnięciu się jednorazowymi produktami, głównie narzędziami, maszynami i licznymi urządzeniami powoli społeczeństwo dojrzewa do odpowiedzialności ekologicznej stawiając na jakość produkcji i możliwość serwisowania wyrobów wielokrotnego użytku.
Jeszcze kilkanaście lat temu wydawało się, iż serwisant to profesja wymierająca, dziś natomiast niezwykle poszukiwana. Klienci chętniej naprawiają nawet stare, starszej generacji sprzęty, urządzenia zamiast kupowania byle jakiej jakości wyrobów, zwykle produkcji chińskiej. Dzięki temu zyskuje planeta, jak również gospodarka. Eksploatacja tworzy zapotrzebowanie zarówno na funkcjonowanie fachowego serwisu jak również produkcji części wymiennych, elementów eksploatacyjnych.
Zostaw komentarz
Zostaw komentarz